DEACONS

FBCSF affirms deacons as leading servants in the church who serve on the active Deacon Council

on a rotating basis. The current rotation schedule for the FBCSF Deacon Council is as follows:


ACTIVE DEACON COUNCIL

OFFICERS

Chairman: Hank Brumfield

Vice-Chairman: Keith Devall

Secretary: Ken Holmes


TERMS ENDING IN AUGUST 2023

Keith Devall

Jeff Hildebrand

Pat Landreneaux

David Meredith


TERMS ENDING IN AUGUST 2024

Russell Beauchamp

Hank Brumfield

Steve Burnham

Wesley Barr


TERMS ENDING IN AUGUST 2025

Ken Holmes

Art Rodriguez

Jeff Soulier

Phillip Yarbrough


CURRENTLY OFF ACTIVE DEACON COUNCIL

TERMS BEGINNING IN SEPTEMBER 2023

Joe Morgan

Scotty Owens

Cedric Palm

Pete Pittman

Howard Varner